featured

Si ta përdorim ndryshimin e ri që ka bërë Instagrami

Nëse keni parë  mesazhet tuaja direkte në Instagram, ka të ngjarë të keni vënë re ndryshimin. Nëse jo, përditësoni ose thjesht jini të durueshëm.

Është njësoj si shënimet që i ndani me miqtë tuaj që ata t’i shohin. Ato janë të vogla dhe ju lejojnë të shkruani deri në 60 fjalë dhe t’i përdorni si tregime. Më pas, zhduken pas 24 orësh.

Cilat janë shënimet në Instagram?

Zakonisht mendime, njoftime ose ankesa të shkurtra. Nëse i shihni, mund t’i përgjigjeni. Megjithëse ky opsion u propozua në korrik 2022, ai u lëshua globalisht dhjetorin e kaluar.

A ka ndonjë arsye për t’i përdorur shënimet?

Objektivisht, është mjedisi më i qetë i mediave sociale. Është ekskluzivisht në mesazhet tuaja, ku ndani gjithçka që dëshironi, pa shkarkime. Është padyshim më i dobishëm për krijuesit e përmbajtjes, bizneset dhe markat e vogla që duan të komunikojnë të rejat.

Si ta përdorim ndryshimin e ri që ka bërë Instagrami
Giriş Yap

Press Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!