featured

Rezervat devizore në fund të marsit 4.16 miliardë euro

Rezervat devizore në fund të marsit të këtij viti arritën në 4,159,2 milionë euro dhe krahasuar me muajin paraprak shënuan rritje prej 258,7 milionë euro, thonë nga Banka Popullore, informon PRESSonline.al.

Pjesa më e madhe e rezervave devizore është investuar në letra me vlerë (63.4%), e ndjekur nga monedhat dhe depozitat (26.9%) dhe ari monetar (9.7%). / PRESSonline.al

Rezervat devizore në fund të marsit 4.16 miliardë euro
Giriş Yap

Press Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!