featured

Disney po “sjell në jetë” princeshat më të dashura, ja si duken ato

Disney ka publikuar tashmë 20 live-action të filmave të vet të animuar dhe 4 të tjerë do të  publikohen në 2023 dhe 2024.

Kur bëhet fjalë për princeshat e dashura të Disney, disa tashmë janë”kthyer” në botën reale, duke na dhënë një shans për të parë një version krejt të ri të një personazhi të dashur të fëmijërisë.

Ariel – The Little Mermaid (1989) dhe The Little Mermaid (2023)

Si duken princeshat e Disney në karikaturat kundër versioneve të drejtpërdrejta

Belle – Beauty and the Beast (1991) dhe Beauty and the Beast (2017)

Zëdhënësi: Jodi Benson
Portretizuar nga: Halle Bailey

Si duken princeshat e Disney në karikaturat kundër versioneve të drejtpërdrejta

Jasmine – Aladdin (1992) dhe Aladdin (2019)

Zëri nga: Paige O’Hara
Portretizuar nga: Emma Watson

Si duken princeshat e Disney në karikaturat kundër versioneve të drejtpërdrejta

Hirushja – Hirushja (1950) dhe Hirushja (2015)

Zëri: Linda Larkin
Portretizuar nga: Naomi Scott

Si duken princeshat e Disney në karikaturat kundër versioneve të drejtpërdrejta

Mulan — Mulan (1998) dhe Mulan (2020)

Zëri: Ilene Woods
Portretizuar nga: Lily James

Si duken princeshat e Disney në karikaturat kundër versioneve të drejtpërdrejta

Aurora – Bukuroshja e Fjetur (1959) dhe Maleficent (2014)

Zëri nga: Ming-Na Wen
Portretizuar nga: Liu Yifei

Si duken princeshat e Disney në karikaturat kundër versioneve të drejtpërdrejta

Borëbardha – Borëbardha dhe shtatë xhuxhët (1937) dhe Borëbardha (2024)

Zëri: Mary Costa
Portretizuar nga: Elle Fanning

Si duken princeshat e Disney në karikaturat kundër versioneve të drejtpërdrejta

Përshtatja live-action e Borëbardhës pritet të  dalë në vitin 2024 dhe do të luajë Rachel Zegler në rolin e vetë princeshës dhe Gal Gadot në rolin e Mbretëreshës së Keqe .

Bonus: Tinker Bell — Peter Pan (1953) dhe Peter Pan & Wendy (2023)

Si duken princeshat e Disney në karikaturat kundër versioneve të drejtpërdrejta

Tinker Bell ishte shkurtimisht pjesë e familjes mbretërore Disney pasi edhe ajo zyrtarisht konsiderohej një  princeshë . Megjithatë, ajo fitoi një titull të ri kur ekskluziviteti i Disney Fairies filloi në 2005.


Top Channel

Disney po “sjell në jetë” princeshat më të dashura, ja si duken ato
Giriş Yap

Press Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!