Mund Kukësin 2-1, Partizani ngec në Rrogozhinë barazon me Egnatian

featured

Tirana ka merre kryesimin kategorisë Superiore falë fitores 2-1 ndaj Kukësi ndeshje e cila sapo ka përfunduar.

Ndërkohë më herët në kohën shtesë, të ndeshjes Egnatia-Partizani, për javën e 28-të të Superiores, rrogozhinasit i kanë befasuar të kuqtë e kryeqytetit, të cilët po mendonin se mund të largoheshin me 3 pikë nga “Egnatia Arena”.

45 minutat e para folën për Partizanin, që gjeti edhe golin e epërsisë me anë të Mba.

Pas pushimit, Egnatia ishte diçka tjetër, një skuadër shumë luftarake dhe me karakter, e cila u përpoq deri në fund për të ndryshuar situatën. Pas anulimit të golit të Kasës nga VAR, rrogozhinasit goditën edhe traversën, për të ardhur te goli i Zejnullait, që firmosi edhe përfundimit 1-1 të këtij takimi.

Pas kësaj jave të 28-të të Abissnet Superiores Tirana gjendet e vetme në krye duke ja rrëmbyer kështu Partizani dhe duke e lënë me 2 pikë prapa, në këtë javë të parë të fazës së katërt.


Top Channel

Mund Kukësin 2-1, Partizani ngec në Rrogozhinë barazon me Egnatian