Press Online
  • 532000 Puan
  • 44797 Yazı
  • 0 Komentoni

Press Online - Tüm Yazıları

GLOBI

Plagosi me thikë tre njerëz në rrugë, agresori ekzekutohet nga policia gjermane

Policia gjermane ka ekzekutuar një burrë në qytetin e vogël të Wolmirstedtit, i cili lëvizte me thikë. Sipas mediave gjermane, para se të ekzekutohej personi i armatosur me thikë kishte plagosur tre njerëz në rrugë. Prokuroria shtetërore nga qyteti i...

Lexo më shumë
RAJONI

Protestat në Tiranë, policia arrestoi një person e nisi procedura penale për disa të tjerë

Një person është arrestuar për prishje të qetësisë publike, goditje për shkak të detyrës, shkatërrim të pronës, shkelje të rregullave mbi lëndët plasëse dhe djegëse si dhe për kundërshtim të punonjësit të policisë. Arrestimi i 39 vjeçarit u bë pas...

Lexo më shumë
MAQEDONI

Rënia e cilësisë në arsim, pasojë e politikës

Pa reforma të mirëfillta, e para së gjithash, pa largimin e politikës nga shkollat, nuk mund të pritet rritje e cilësisë në arsim. Kështu thonë njohësit e çështjeve të arsimit në Shkup duke komentuar përkeqësimin e gjendjes në këtë fushë...

Lexo më shumë
TEKNOLOGJI

Microsoft vendos të mos lançojë funksionalitetin AI “Recall” për arsye sigurie

Microsoft nuk do të lançojë “Recall”, funksionalitetin AI i cili gjurmon përdorimin e kompjuterit, për kompjuterët e rinj javë e ardhshme, por ka vendosur ta testojë atë me një grup të vogël përdoruesish bëri të ditur gjiganti i teknologjisë duke...

Lexo më shumë
SHËNDETI

Bollëk dhe rritje financiare, fillim i verës i mbarë për 2 shenjat e Horoskopit

Qershori ka një bollëk tranzitesh interesante që do të jenë të bollshme për ajrin dhe shenjat e ndryshueshme. Megjithatë, edhe shenjat e ujit do të argëtohen pasi këta planetë aktualisht te Binjakët të hyjnë në shenjën e Gaforres. Muaji fillon...

Lexo më shumë
SHOWBIZ

Maya Aliçkaj flet për divorcin: U hodh baltë mbi figurën time, televizionet më përdorën

Këngëtarja e njohur shqiptare Maya Aliçkaj ka vendosur të flasë hapur në lidhje me procesin e divorcit si dhe për periudhën e vështirë që kaloi pas videos virale. E ftuar në emisionin Living Room, Maya është shprehur se po mundohet...

Lexo më shumë
SPORT

Trajneri i Hungarisë, Marco Rossi: Humbëm ndeshjen pasi bëmë shumë gabime individuale

Trajneri i Hungarisë, Marco Rossi, ka komentuar humbjen 3-1 ndaj Zvicrës në një ndeshje të Grupit A në Euro 2024. Ai fajësoi për humbjen gabimet e shumta individuale që nuk ishin karakteristike për lojtarët e tij. “Pjesa e parë ishte...

Lexo më shumë
KURIOZITETE

Nëse vishni rroba me këto ngjyra, mund të tërhiqni mushkonjat

Studiuesit në Universitetin e Uashingtonit po përpiqen të kuptojnë sjelljet e ushqyerjes së mushkonjave.“Ato janë shumë të vogla,” tha Jeffrey Riffell, një profesor i biologjisë në UW që studion sistemet shqisore të mushkonjave, sidomos shqisën e tyre të nuhatjes. “Ato...

Lexo më shumë
RAJONI

Janjiq: Serbia do ta njohë Kosovën, por Beogradi nuk po pranon që e ka humbur luftën

Analisti serb, Dushan Janjiq,tha se Serbia do ta njohë Kosovën, por shtoi se Beogradi nuk po pranon ende që lufta ka humbur në vitin 1999. Ai tha se ky qëndrim vjen për shkak të karakterit etno-nacionalist të presidentit serb Aleksandar...

Lexo më shumë
SHOWBIZ

“Fitorja frymëzon zilinë”/ Për kë e ka këtë mesazh Egla?

Egla Ceno u shpall fituese e edicionit të tretë të “BBV”, ku për herë të parë në historinë e “BB” e fitoi garën një femër. Mirëpo, përveç mbështetjes dhe komenteve pozitive që ajo ka marrë, Egla është përballur dhe me...

Lexo më shumë
GLOBI

Stoltenberg: Ukraina duhet të jetë e aftë të godasë në thellësi të territorit rus

Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake brenda territorit rus. Siç njofton korrespondentja e Zërit të Amerikës, Carla Babb, kohët e fundit Uashingtoni i dha...

Lexo më shumë
RAJONI

Ish-kreu i NATO-s dënon sulmin në Banjskë: Siguria e Kosovës jashtëzakonisht e rëndësishme për Aleancën

Duke kërkuar që përgjegjësit të dalin para drejtësisë, Robertson thekson nevojën që të ketë fund të dhunës në rajon dhe të ndryshojë imazhi i Ballkanit Perëndimor nga të qenit një zonë problematike në diçka që kontribuon në sigurinë më të...

Lexo më shumë