Të paktën 38,295 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në Rripin e Gazës

featured

Të paktën 38,295 palestinezë janë vrarë dhe 88,241 janë plagosur në sulmet izraelite në Rripin e Gazës që nga 7 tetori, njoftoi sot ministria e shëndetësisë e enklavës.

Në 24 orët e fundit, të paktën 52 palestinezë u vranë, sipas të njëjtës deklaratë.

Nga ana tjetër, Izraeli mbetet i vendosur për të mos i dhënë luftës, ndonëse negociatat për armëpushim vijojnë. Izraeli thekson se nuk do të ndalojë luftën deri në arritjen e objektivave, që janë eliminimi përfundimtar i Hamasit, si dhe kthimi i pengjeve./vizionplus.tv/

Të paktën 38,295 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në Rripin e Gazës
|