Shefi i Hezbollahut: Izraeli nuk ka arritur fitore në Gaza, do të vazhdojmë të luftojmë derisa të jetë e nevojshme

featured

 Hassan Nasrallah, lideri i grupit të armatosur libanez, tha se Izraeli nuk ka arritur fitore në Gaza dhe se e gjithë bota e kupton se nuk mund të arrijë disfatën ndaj Hamasit.

Në negociatat për një armëpushim në Rripin e Gazës, Nasrallah tha se Hamasi po negocion në emër të të gjithë boshtit të rezistencës.

“Ata na përditësojnë dhe pëlqejnë të dëgjojnë mendimet tona. Ne u themi atyre që të marrin vendimin sepse nuk duam që askush të thotë se fronti ynë është i lodhur, ne do të vazhdojmë të luftojmë derisa të jetë e nevojshme”, tha ai.

Hezbollahu ka thënë shpesh se sulmet e tij në veri të Izraelit do të pushojnë pasi të ndalojnë luftimet në Gaza dhe lufta të përfundojë.

Shefi i Hezbollahut: Izraeli nuk ka arritur fitore në Gaza, do të vazhdojmë të luftojmë derisa të jetë e nevojshme
|