Nga jeta e hershme deri te ‘Euphoria’ :Kujtimi i Angus në ditëlindjen e tij të 26-të

featured

Angus Cloud do të mbetet gjithmonë në zemrat tona. Aktori i ri u nda nga jeta vitin e kaluar më 31 korrik 2023, në shtëpinë e tij për shkak të një mbidoze droge. Lajmi për vdekjen e tij të parakohshme bëri që fansat të qajnë në mbarë botën.

Në ditëlindjen e tij të 26-të, le të kujtojmë jetën e mrekullueshme të Angus Cloud. Për të përkujtuar këtë rast, le t’i hedhim një vështrim jetës së tij në tërësi.

Angus Cloud lindi më 10 korrik 1998 dhe u rrit në Oakland, Kaliforni. Emri i tij në kohën e lindjes së tij ishte Connor Angus Cloud Ahickey. Ai ishte me origjinë irlandeze dhe shumica e familjes së tij jetonte ende në Irlandë. Ai kishte dy motra binjake më të vogla të quajtura Molly dhe Fiona.

Duke vazhduar arsimimin e tij, ai studioi dizajnin në Shkollën e Arteve në Oakland. Gjatë shkollës, ai u takua me yllin e Euphoria-s, Zendaya. Cloud pretendoi se kishte një dëmtim të vogël të trurit pasi ra në një vrimë në një rrugë me ndriçim të dobët në rrethin qendror të Oakland në vitin 2013. Aksidenti la një pasojë në anën e majtë të kokës së tij.

Por fatkeqësisht, më 31 korrik 2023, Cloud u zbulua i vdekur në shtëpinë e familjes së tij në Oakland, Kaliforni. Ai ishte 25 vjeç në kohën e vdekjes së tij. Vdekja u shkaktua nga një mbidozë e kombinuar e paqëllimshme e drogës.

Në serial, ai luajti Fezco, një tregtar droge me zemër të mirë, i cili shpesh ofronte këshilla morale për disa nga personazhet kryesore. Sipas Wall Street Journal, personazhi është një tregtar i dashur droge. Roli i tij u rrit në sezonin e dytë. Ai kurrë nuk kishte performuar para shfaqjes së tij në Euphoria. 

Përpara se të luante në filmin Euphoria, përvoja e tij e vetme e mëparshme në këtë profesion ishte ndërtimi i skenave dhe puna për ndriçimin dhe zërin për departamentin e teatrit në shkollën e mesme.

 

Nga jeta e hershme deri te ‘Euphoria’ :Kujtimi i Angus në ditëlindjen e tij të 26-të
|