Drake humbi bastin prej 280 mijë eurosh që e vuri për ndeshjen Kanada-Argjentinë

featured

Reperi Drake ka vazhduar serinë e tij të basteve pasi vendosi një me rreth 280 mijë euro në ndeshjen gjysmëfinale të ‘Copa America’ midis Argjentinës dhe Kanadasë.

Qoftë në futboll apo në UFC, ylli kanadez tashmë njihet për shumat marramendëse që shpenzon në to.

Kanadaja e tij e lindjes ishte një ndeshje nga finalja e Copa America, por kundërshtarët e tyre kampionët e botës, Argjentina, ia pamundësoi kalimin duke e mposhtur 2-0.

Skuadra e Jesse Marsch tashmë ishte mposhtur nga Argjentina edhe në fazën e grupeve, me Julian Alvarez dhe Lautaro Martinez që shënuan golat në një fitore 2-0.

Ai humbi bastin dhe nëse do ta fitonte, i bie 2.5 milionë euro, gjë që nuk ndodhi.

Reperi është sigurisht i njohur për një ‘mallkim’ të lidhur me të kur bëhet fjalë për të hedhur mbështetjen e tij pas individëve dhe ekipeve përpara ndeshjeve të mëdha sportive.

Megjithatë, mallkimi u duk se u hoq në dhjetor 2022 kur Drake mbështeti Argjentinën për të fituar finalen e Kupës së Botës kundër Francës. /Telegrafi/

Drake humbi bastin prej 280 mijë eurosh që e vuri për ndeshjen Kanada-Argjentinë
|