Këto ngjyra të flokëve janë më të kërkuara në sallone parukerie

featured

Është koha për të rifreskuar ngjyrën e flokëve…

Jo vetëm që po kalojmë te kozmetika me teksturë më të çelur, por po mendojmë edhe për një prerje flokësh dhe një ngjyrë të re flokësh në përputhje me ditët me mot të kthjellët.

Ekspertët e flokëve zbulojnë se si lyejnë flokët vajzat e modës.

Pra, pa vonesë, vazhdoni të kërkoni ngjyrat më të kërkuara të flokëve të këtij sezoni, transmeton Telegrafi.

1. Shkëlqim çokollate

Hailey Bieber ishte e para që prezantoi transformimin e saj ngjyrë kafe dhe më pas pasuan shumë bionde të tjera me stil. Ngjyra e çokollatës këtë pranverë është e ndërthurur edhe me xhufka ngjyrë karameleje dhe si e tillë është bërë më e kërkuara në sallonet e flokëve, sepse duket bukur dhe atraktive (dhe gjithashtu është e lehtë për t’u mirëmbajtur).

 

2. Flokë të nxirë nga dielli

Nëse preferoni ngjyrat më të çelura, atëherë do të dëshironi të dini gjithçka rreth trendit të “liftit veror”. Është një ngjyrë që arrihet duke ndriçuar ato pjesë që dielli do t’i ndriçonte natyrshëm (xhufkat e përparme dhe sipërfaqësore). Rezultatet janë delikate, por domethënëse. Shembulli më i mirë? Rosie HW!

3. Bionde kajsi

Ngjyrat e bakrit dhe të kuqes mund të kenë qenë në trend vjeshtën dhe dimrin e kaluar, por ditlëve të ngrohta e gjitha ka të bëjë me nuancat blu të kajsisë. Ne po i shohim këto tone në të gjithë TikTok dhe Instagram të vajzave të modës dhe do të gjeni shumë frymëzim.

4. Bionde krem

Harrojini nuancat e forta blu, sepse kjo pranverë ka të bëjë vetëm me ngjyrat kremoze. Floktarët thonë se është mjaft e vështirë të arrihet kjo nuancë pa u mbështetur në toner. Kjo është për shkak se fijet e flokëve duhet të ndriçohen në mënyrë të barabartë në një ngjyrë të verdhë të lehtë. Nëse është e verdhë ose e bardhë, nuk do të ketë atë nuancën luksoze të shndritshme të blusë që nuk është krejt ari apo platini, por krem. Pra, kërkoni një ekspert!

Këto ngjyra të flokëve janë më të kërkuara në sallone parukerie
|