Futbollisti i Belgjikës në dyshim për EURO2024

featured

Pjesëmarrja e mbrojtësit të djathtë të Belgjikës – Thomas Meunier në Euro 2024 është e diskutueshme për shkak të lëndimit.

Mbrojtësi 32-vjeçar u zëvendësua në minutën e 16-të të miqësores së Belgjikës me Luksemburgun.

Meunier, i cili ka shënuar tetë gola në 66 paraqitje për ekipin kombëtar, iu bashkua klubit turk Trabzonspor nga Borussia Dortmund në janar dhe bëri 19 paraqitje për skuadrën e tij të re në gjysmën e dytë të sezonit.

Belgjika konfirmoi të dielën se mbrojtësi do t’i nënshtrohet testeve të mëtejshme mjekësore për dëmtimin e tij dhe nuk do të udhëtojë me skuadrën në bazën vendase të skuadrës.

/GazetaBlic Sport

Futbollisti i Belgjikës në dyshim për EURO2024