featured

Osmani: NATO është fati i Kosovës, rrugëtimi ynë drejt anëtarësimit nuk pushon

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me rastin e përvjetorit të 75-të të NATO-s, ka thënë se Aleanca Veriatlantike është fati i Kosovës.

Osmani thekson se rrugëtimi i Kosovës drejt anëtarësimit në aleancë nuk pushon dhe nuk lëkundet.

“NATO është një zotim për brezat e ardhshëm se ata do të trashëgojnë një botë më të sigurt. NATO është fati ynë. Është fati i Kosovës. Rrugëtimi ynë drejt anëtarësimit në Aleancë nuk pushon, nuk lëkundet. Ne vazhdojmë të ecim përpara së bashku. Gjithmonë”, shkroi Osmani në platformën “X”.

 

Të enjten e 4 prillit, NATO-ja e feston 75-vjetorin.

Kjo ngjarje shënohet me ceremoni të ndryshme në selinë qendrore të aleancës në Bruksel, si dhe në vende të tjera në kryeqytetin belg.

Osmani: NATO është fati i Kosovës, rrugëtimi ynë drejt anëtarësimit nuk pushon

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Identifikohu

Identifikohu ose krijo një llogari tani për të përfituar nga privilegjet e Press Online.al - i cili është plotësisht falas!