featured

Kuzhinieri i famshëm britanik i dha fund jetës, zbulohen detajet tronditëse! U vetëvar në gjendje të dehur pas debatit me të dashurën

Detaje tronditëse janë zbuluar nga hetimet e bëra për vetëvrasjen e kuzhinierit britanik, Russell Norman.

Ai merrte pjesë shpesh në programin e gatimit në BBC, “Saturday Kitchen” dhe prezantoi “The Restaurant Man”, njëkohësisht ishte vlerësuar me shumë çmime dhe kishte restorantin e tij.

57-vjeçari u vetëvar në oborrin e shtëpisë pas një debati me të dashurën e tij historianen Genevieve Verdigel.

“E gjeta pa ndjenja. U mundova ta shpëtoja. Më pas u ktheva brenda për të telefonuar urgjencën. Ndërkohë po bërtisja dhe njerëzit fqinj erdhën”, deklaroi ajo.

Gjatë hetimeve të bëra rezultoi se ai kishte qenë nën efektin e alkoolit, pra në gjendje të dehur. Ai u gjet më 18 nëntor të vitit të kaluar, ndërsa pesë ditë më vonë ndërroi jetë në spital, për shkak të dëmtimeve të rënda të trurit.

Hetimi në Oakwood House në Maidstone mësoi se ai kishte konsumuar dyfishin e sasisë së alkoolit, më tepër sesa kufiri ligjor. Këto prova, sipas Daily Mail, i shtynë drejtuesit që të përcaktojnë se kjo gjë e ka shtyrë kuzhinierin britanik t’i japë fund jetës.

Pas hetimit, e dashura e tij, e cila është përballur me akuza nga opinioni publik, ndau një foto kur ishte së bashku me Norman të shoqëruara me një shkrim:

“… Russell e shkroi vetë: ‘Mbaje gjithmonë këshillën tënde. Besoni vetes sepse askush tjetër nuk do ta bëjë këtë. Të hyja në një soliloku se çfarë do të thoshte Russell për mua, çfarë karakteri ishte ai ose çfarë mësova prej tij, do të ishte banale. Ato fjalë tashmë janë thënë, shkruar dhe publikuar nga të tjerë. Nuk do të flas për torturat që kam pësuar nga njerëzit brutalë; ata që duhet të dinë tashmë e dinë. Dhe nuk kam ndërmend t’i shtoj fjalë asaj zhurme.

Kur gjithçka thuhet dhe bëhet, ajo që kupton se janë fjalët më të rëndësishme janë ato që mbeten dhe do të mbeten, një bisedë mes dy njerëzve dhe për të cilat pjesa tjetër e botës nuk do të jetë kurrë e fshehtë. Dhe, në fund të fundit, a nuk është kjo gjëja më e rëndësishme në lidhje me fjalën e folur… ajo nuk mund të imitohet dhe as të përsëritet. Është një moment në kohë. Dhe sapo të jetë zhdukur, është zhdukur. Si një qiri, i zhdukur në një fryrje tymi. Megjithatë, gjilpërat e duhanit mbeten”.

Hetimi në Oakwood House në Maidstone të premten mësoi se ai kishte shkuar në kopshtin e shtëpisë së tij në Pluckley pasi kishte debatuar me të dashurën Dr Genevieve Verdigel. Këtë foto dhe mesazhin e tyre ajo e ka postuar dje

Norman u gjatë karrierës së tij u vlerësua si ‘mbreti i ri i ngrënies, kur u vendos në skenën e restoranteve në Londër. Ai ka krijuar shumë pjata të veçanta, ndërkohë shpiku konceptin e pjatave të vogla italiane dhe ringjalli koktejin Negroni. Kuzhinieri ka shkruar edhe libra në lidhje me gatimet.

 


Top Channel

Kuzhinieri i famshëm britanik i dha fund jetës, zbulohen detajet tronditëse! U vetëvar në gjendje të dehur pas debatit me të dashurën
Giriş Yap

Press Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!