featured

Jurgen Uldedaj kampion bote, plotësohet dëshira e Sarës së Big Brother

Jurgen Uldedaj shpallet kampion bote në versionin IBO Mediterranean. Boksieri shqiptar mposhti këtë të shtunë në Londër Xhon Frenk Mendi në një ndeshje me dhjetë raunde.

Fituesi i këtij dueli u vendos me pikë, pasi të dy boksierët rezistuan deri në fund në ring.

Kjo ishte fitorja e gjashtëmbëdhjetë në karrierë e Jurgen Uldedajt, 6 prej të cilave i ka pasur me nokaut, ndërsa numëron vetëm një humbje.

Londra u vesh kuqezi falë mbështetësve të shumta të Uldedajt, që ka programuar të tjera duele.

Sara Gjordeni, ish-e dashura e boksierit, që gjatë një bisede me Erjolën në BBV3 i uroi sot fitoren. 

“Në momentin që jam futur këtu, nuk ka qenë kurrë një “jo” definitive, se po të ishte definitive, do të isha idiote po ta përmendja”.

Erjola: Është komplekse, ka situata komplekse, por njerëzit nuk i kuptojnë.

Sara: Jam pak si në siklet, sepse dua që ta fitojë. Kam muaj që e di këtë datën sot, çdo ditë që paraprinte, kisha emocione.

Erjola: Si do të reagoje nëse do të vinte këtu.

Sara: E di që nuk vjen, nuk është ai tip. Ka karakter dominant dhe të fortë, kurrë nuk do e vendoste veten në këtë situatë.

Erjola: Nuk do të doja të isha në vendin tënd. Ke nevojë të dëgjosh versionin e tij?

Sara: Kam nevojë të dëgjoj fjalën e tij, por kurrsesi nuk i ngatërroj të dyja gjërat. Unë kam arritur ta njoh dhe ta dua si njeri, kam ndarë bukën me të, kam fjetur me të. Çdo gjë bashkë e kemi kaluar. E mbaj shumë lart në mendimet e mia. Sepse nuk është një njeri që e përçmoj apo e urrej. E kam lart atë dhe familjen e tij.

Erjola: Shpresoj të marrësh një përgjigje.

Sara: O Zot i madh.

Erjola: Është vrastare të shikosh dikë duke u puthur. Do të ishte më mirë t’ia thuash përballë, por vetëm njëra palë sheh tjetrën.

Sara: Paqartësia më vret, se ai i shikon të gjitha.


Top Channel

Jurgen Uldedaj kampion bote, plotësohet dëshira e Sarës së Big Brother
Giriş Yap

Press Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!