featured

Shumica nuk i dinë këto gjëra për iPhone

Tyler, ish-punonjës i Apple, ka shokuar përdoruesit e iPhone me truket dhe këshillat e shpërndara përmes TikTokut.

Në videon e tij, e cila ka më shumë se 14.2 milionë shikime, Tyler ndau truket që supozoi se të gjithë i dinin. Por, reagimet treguan se nuk ishte kështu.

Së pari, Tyler u tregoi përdoruesve se si të regjistronin video ndërsa ishin ende në ekranin e fotove të kamerës. Përveç kësaj, ai demonstroi se si të shkurtohet tastiera për ata që kanë vështirësi në përdorimin e ekranit me njërën dorë.

Eksperti i teknologjisë gjithashtu u tregoi përdoruesve se si të shtonin një koment ndërsa bënin një pamje nga ekrani duke përdorur një çelës sekret. Por, midis të gjitha këshillave, njëra ishte tronditëse – dhe ishte çuditërisht e thjeshtë. Tyler zbuloi se duke hyrë në Notes, mund të tundni iPhone për të zhbërë një gabim shtypi.

@hitomidocameraroll

How many of these did you know and be honest. #apple #iphone #iphonetips #iphonetricks #ios #ios17 #tech #trythis #iphonesettings

♬ La vie en rose (Cover Edith Piaf) – 田东昱

Tyler tha në video, “nëse fshini aksidentalisht diçka, thjesht tundni telefonin tuaj dhe ai do të shfaqë opsionin e zhbërjes”.

Ky truk i emocionoi më shumë përdoruesit, “kam humbur kaq shumë shënime duke mos ditur për zhbërjen”, “Po pyesja veten pse shfaqet rastësisht prekja e zhbërjes”, shkruan ata nën video.

Dhe ndërsa disa pretendojnë se tashmë i dinin të gjitha këto truke, shumica po dëgjojnë për to për herë të parë.

Shumica nuk i dinë këto gjëra për iPhone
Giriş Yap

Press Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!