featured

Microsoft merr vendim befasues për paketën Office 2024

Microsoft thuhet se po planifikon të lëshojë një version të ri të pavarur të paketës Office diku në vitin 2024. Softueri, i cili mund të quhet Office 2024, është aktualisht në zhvillim dhe pritet të dalë në treg në tremujorin e tretë ose të katërt të vitit të ardhshëm.

Lëvizja është befasuese, pasi vjen në një epokë kur Microsoft thekson shërbimin e tij të bazuar në cloud, Microsoft 365, i cili ofron akses në versionet më të fundit të Word, Excel, PowerPoint dhe programeve të tjera të Office për një tarifë mujore ose vjetore.

Megjithatë, Microsoft duket se e ka kuptuar se ka një kërkesë në rritje midis përdoruesve për një paketë të pavarur Office, veçanërisht midis përdoruesve që preferojnë një blerje një herë në vend të një abonimi. Ekzistenca e versionit të Office 2024 u zbulua fillimisht në një version të brendshëm të Microsoft Office që po testohej në atë kohë.

Microsoft merr vendim befasues për paketën Office 2024
Giriş Yap

Press Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!