featured

Pse Irlanda është kaq e rëndësishme për Joe Biden?

Kjo vizitë presidenciale nuk do të bëhej nëse Korniza Windsor nuk do të ishte siguruar për të zgjidhur çështjet mbi tregtinë midis Britanisë së Madhe, Irlandës së Veriut dhe Republikës. E ardhmja e çdo marrëveshjeje të tregtisë së lirë midis MB dhe SHBA varet gjithashtu nga mirëmbajtja e vazhdueshme e GFA.

Pse Irlanda është kaq e rëndësishme për Joe Biden?
Giriş Yap

Press Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!