featured

Tensionet politike në Mal të Zi, Abazoviq thirrje presidentit të ri: Anulo vendimin e Gjukanoviç për zgjedhjet parlamentare

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka kërkuar që presidenti i sapozgjedhur Jakov Milatoviq të anulojë vendimin e Milo Gjukanoviq për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Në një komunikim për mediat Abazoviq gjithashtu ka thënë se Milatoviq duhet të zhvillojë një takim me të gjithë aktorët politikë dhe së bashku të caktojnë datën e re të zgjedhjeve.

“Mund të jetë në fund të qershorit, këtë së dimë”, tha Abazoviq, duke shtuar: “Nuk mendoj se është mirë që presidenti aktual Gjukanoviq të shkarkojë deputetë në këtë formë, është e papranueshme.”

Tensionet politike në Mal të Zi, Abazoviq thirrje presidentit të ri: Anulo vendimin e Gjukanoviç për zgjedhjet parlamentare

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Identifikohu

Identifikohu ose krijo një llogari tani për të përfituar nga privilegjet e Press Online.al - i cili është plotësisht falas!