featured

Piloti i Forluma 1, Charles Leclerc i shqetësuar nga fansat, ka një kërkesë 

Piloti i Formula 1, Charles Leclerc, u ka kërkuar fansave që të qëndrojnë larg banesës së tij, duke thënë se “Unë nuk do të zbres në katin e poshtëm nëse vizitoni shtëpinë time”.

Adresa e shoferit të Ferrarit në Monaco u zbulua në internet dhe që atëherë fansat janë shfaqur duke shpresuar për një foto.

“Gjatë muajve të fundit adresa ime e shtëpisë është bërë disi publike, duke bërë që njerëzit të mblidhen poshtë apartamentit tim, të m’i binen ziles dhe të më kërkojnë foto dhe autografe”, shkroi Leclerc në Instagram.

“Ndërsa jam gjithmonë i lumtur që jam pranë jush dhe e vlerësoj vërtet mbështetjen tuaj, ju lutem respektoni privatësinë time dhe mos vini në shtëpinë time”, shtoi ai.

Leclerc, i cili ka fituar pesë gara për Ferrarin dhe ka marrë 18 pole position, tha se gjithmonë do të ndalet për autografe dhe foto nga fansat në rrugë. Por ai tha se nuk do të përgjigjet më nëse fansat vijnë në derën e tij.

“Mbështetja juaj, si personalisht ashtu edhe në rrjetet sociale, do të thotë bota për mua, por ka një kufi që nuk duhet kaluar”, u shpreh ai.

Leclerc përfundoi i dyti në përgjithësi në kampionatin F1 vitin e kaluar, por ishte shumë prapa fituesit të arratisur Max Verstappen. Ai ka pasur një fillim të vështirë këtë sezon, duke dështuar të përfundojë dy nga tre garat dhe duke shënuar vetëm gjashtë pikë për ta vendosur atë në vendin e 10-të në renditje.


Top Channel

Piloti i Forluma 1, Charles Leclerc i shqetësuar nga fansat, ka një kërkesë 

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Identifikohu

Identifikohu ose krijo një llogari tani për të përfituar nga privilegjet e Press Online.al - i cili është plotësisht falas!