Dukagjini mposht Prishtinën në “Fadil Vokrri”

featured

Skuadra nga kryeqyteti është mposhtur me rezultat 1-2 nga Dukagjini në ndeshjen e javës së 28-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Golat për Dukagjinin i shënuan Useini (9’ autogol) dhe Merlaku (59’).

Ndërsa realizator i golit të vetëm të Prishtinës ishte Pefqeli në minutën e 26-të.

Prishtina dhe Dukagjini tani kanë pikët e barabarta me nga 38 dhe gjenden në pozitat 5 dhe 6.

Dukagjini mposht Prishtinën në “Fadil Vokrri”