Arrestohen dy vjedhës nga Shkupi, kapen në flagrancë

featured

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme ka privuar nga liria dy persona bëhet fjalë për B.J. 23 vjeç dhe A.A. 29 vjeç, që të dy nga Shkupi. Personat në fjalë janë kapur në flagrancë derisa po kryenin vjedhjen në një shtëpi në rrugën “Fjodor Dostoevski”, me çrrastë kishin vjedhur më shumë gjëra.

B.J. dhe A.A. janë ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tyre do të ngritën padi adekuate.

Arrestohen dy vjedhës nga Shkupi, kapen në flagrancë