featured

Valverde e goditi në fytyrë pas ndeshjes, reagon lojtari i Villarrealit: E neveritshme, nuk i thashë asgjë

Fitorja e shkëlqyer 3-2 e Villarrealit ndaj Real Madridit në Santiago Bernabeu të shtunën në mbrëmje është lënë në hije nga një incident i supozuar që ndodhi pas ndeshjes midis Federico Valverde dhe Alex Baena.

Raportohet se Valverde goditi Baenën në zonën e parkimit të Bernabeut për komentet e supozuara që i riu i Villarrealit bëri gjatë takimit të skuadrave në Copa del Rey në janar për fëmijën e uruguaianit, sipas Marca, përcjell GazetaBlic Sport.

Partnerja e Valverdes pati një frikë nga aborti, por fatmirësisht gjithçka doli në rregull. Shoqëruesit e lojtarit pretenduan për Marca se Baena tha “qaj tani që djali yt nuk do të lindë” pasi e faulloi gjatë ndeshjes së Kupës. Një tjetër incident mes dyshes thuhet se ka ndezur tërbimin e Valverdes, gjë që çoi në incidentin në fjalë.

Baena që atëherë i është përgjigjur akuzave, të cilat ai i mohoi me forcë në një postim në Twitter.

“Shumë i lumtur me fitoren mbresëlënëse të skuadrës në një stadium si Santiago Bernabéu, por në të njëjtën kohë shumë i trishtuar për agresionin që pësova pas ndeshjes dhe i befasuar nga ajo që flitet për mua. ËSHTË PLOTËSISHT E PAVËRTETË QË E THASH ATË”, shkroi Baena.

/GazetaBlic Sport

Valverde e goditi në fytyrë pas ndeshjes, reagon lojtari i Villarrealit: E neveritshme, nuk i thashë asgjë
Giriş Yap

Press Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!