Superliga e Kosovës vjen me tri takime shumë interesante

featured

Superliga e Kosovës do të vazhdojë me ndeshjet e xhiros së 28-të, ku në program kanë mbetur edhe tri përballje.

Pas barazimeve në ndeshjet Ballkani – Malisheva (2-2) dhe Drita- Trepça ’89 (1-1), sot do të zhvillohen edhe tri ndeshje.

Spikat takimi me aromë Evrope, mes Prishtinës dhe Dukagjinit, që zhvillohet në “Fadil Vokrri”, është ndeshja më e fortë.

Llapi pret Drenicën në një ndeshje tjetër të fortë, ku skuadrat luajnë me objektiva të kundërta.

Po ashtu edhe ndeshja mes Ferizajt dhe Gjilanit, do të jetë shumë e fortë, pasi të dy skuadrat duan pikët për objektivat e tyre.

Superliga e Kosovës vjen me tri takime shumë interesante