Pas një ore Bad News Eagles do të luajë ndeshjen shumë të rëndësishme për kompeticionin më të madh në botë

featured

Ekipi shqiptar, Bad News Eagles ka fituar dje ndaj ekipit të dytë më të mirë në botë, FaZe Clan dhe ka siguruar kualifikimin në Major të CS:GO.

Bad News Eagles do të zhvillojë sot një ndeshje shumë me rëndësi sa i përket Major të Parisit që zhvillohet muajin e ardhshëm, shkruan GazetaBlic Sport.

bNE do ballafaqohet sot me GamerLegion me fillim nga ora 11:00. Fituesi i kësaj ndeshje do të kaloj direkt në “Legends Stage” ku do të kenë mundësi të kualifikohen vetëm 16 skuadra.

Në rast të fitores, Bad News Eagles do kualifikohet për herë të parë direkt në “Legends Stage”, teksa në rast humbje do nisin nga “Challangers Stage”.

Këtë ballafaqim mund ta shikoni drejtëpërdrejtë tek kanali i streamerit shqiptar, Ernest Xhoci në Twitch.

Ja linku: Twitch.tv/xhocii

/GazetaBlic Sport

Pas një ore Bad News Eagles do të luajë ndeshjen shumë të rëndësishme për kompeticionin më të madh në botë