Moderatorja tregon eksperiencën e frikshme në Prishtinë: Një burrë në mesnatë më përndiqte dhe më kërkoi…

featured

Moderatorja Arjola Shehu ka bërë një rrëfim të ndjerë nga një eksperiencë e frikshme që ajo ka përjetuar 5 vite më parë, ku është përndjekur nga një person në Kosovë.

Shehu te ‘S’e Luan Topi ka treguar se ngjarja ka ndodhur në vitin 2018-të kur ajo me mikeshën e saj, Evi Reçin po ashtu një personazh i njohur në vendin tonë kishin shkuar në Prishtinë për të festuar përvjetorin e pavarësisë ku tha se personi i ka përndjekur të dyja në mesnatë, pas mbarimit të festës kur ato po largoheshin me taksi.

Arjola tha se ka përjetuar ankth në ato momente ku të dyja shoqet kanë përfunduar në rajonin e policisë, pasi ishin të frikësuara se personi në fjalë mund të ishte i armatosur por që ky i fundit në ndikimin e substancave e kishte ngatërruar me të fejuarën e tij.

Fama ka të mirat dhe të këqijat e veta. Në Kosovë ke qenë më shoqen tënde dhe dikush ju ka përndjekur dhe keni përfunduar në rajonin e policisë?

Nuk e kam treguar asnjëherë këtë histori, dhe sot kur e kujtoj më krijon një ankth. Ishim të ftuara për pavarësinë e Kosovës në vitin 2018. Dalim nga televizioni marrim taksinë, ishim pa makinë dhe shohim një person që bën me dritë dhe i binte borisë. Nuk janë asgjë filmat aksion ky tip na ndjek dhe përndjek në 12 të natës, na i bënte me shenjë që e kam me ju. Ky person ishte shumë i rrezikshëm, për perceptimin tim vendos dorën nga mbrapa sikur do nxirrte ndonjë armë dhe ne menduam se do vdisnim në mes të Prishtinës. Në atë moment taksia mbyll xhamin dhe shkojmë në rajon, isha me shoqen time të ngushtë Evi Reçin. Ai i thotë Evit, ti ri në makinë kjo tjetra të vijë me mua. U tremba shumë, thashë vdiqa këtu. Shkuam në rajon, policia pyeste nëse e njihja. Në fund fare historia përfundon se ai mund të ishte në ndikimin e substancave, më kishte ngatërruar me të fejuarën e vetën. Kur e pashë foton ishte vërtet gocë e bukur, është emër i njohur në Kosovë.

Moderatorja tregon eksperiencën e frikshme në Prishtinë: Një burrë në mesnatë më përndiqte dhe më kërkoi…