featured

Liverpool – Arsenal, formacionet e mundshme të super derbit anglez

Liverpool-Arsenal është ndeshja më e fortë dhe më e bukur e javës së 30-të në Premier League.

Gunners kryesojnë kampionatin dhe po marshojnë drejt titullit kampion, që mungon prej vitit 2004. Arsenali luan sot në një transfertë të vështirë. Suksesi i fundit në “Anfield” është regjistruar 11 vite më parë.

Pesë pikë është diferenca mes Arsenalit dhe Manchester City ndjekës. Skuadra e Mikel Artetës vjen në sfidën ndaj The Reds pas shtatë fitoreve radhazi në kampionat.

Probleme pafund dhe oshilacione në rezultate në krahun tjetër. Liverpooli po vuan dhe renditet në vendin e tetë me 43 pikë, shumë larg zonës Champions.

Gjithsesi, djemtë e Jurgen Klopp e treguan edhe ndaj Manchester United (7-0) se “ringjallen” në ndeshje të mëdha. Por, përballë Arsenalit të këtij sezoni, që luan bukur, argëton tifozët dhe dominon kundërshtarët, do të jetë një mision aspak i thjeshtë.

FORMACIONET E MUNDSHME

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Milner; Salah, Diogo Jota, Gakpo.

Arsenal (4-2-3-1): Ramsdale; White, Gabriel M., Holding, Zinchenko; Partey, Xhaka; Trossard, Odegaard, Martinelli; Gabriel Jesus.

/ss

Liverpool – Arsenal, formacionet e mundshme të super derbit anglez

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Identifikohu

Identifikohu ose krijo një llogari tani për të përfituar nga privilegjet e Press Online.al - i cili është plotësisht falas!