featured

Kapiteni i Serbisë tallet me lojtarin turk që mban agjërim

Një veprim skandaloz i kapitenit të kombëtares serbe të futbollit, Dushan Tadiç është duke bërë xhiron e rrjetit.

Në duelin mes Fejnordit dhe Ajaksit të zhvilluar mbrëmjen e djeshme, në përplasje e sipër, Tadiç u përpoq të bënte gjeste tallëse ndaj futbollistit turk Kokçu, që ishte me agjërim dhe çeli iftarin pas gjysmë ore loje.

Ky moment është fokusuar edhe nga kamerat dhe kanë shkaktuar reagimin e fortë të shumë personave, që kanë dënuar veprimin e serbit. 

Kujtojmë që Tadiç ishte një nga personat e vetëm që nuk shprehu solidaritet për tërmetin e madh që tronditi Turqinë. Teksa ai i djeshmi ishte një tjetër veprim i ulët i tij.

https://youtube.com/shorts/OW_YDu_rvyc?feature=share

Kapiteni i Serbisë tallet me lojtarin turk që mban agjërim
Giriş Yap

Press Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!