Foto/ Shakira me pushime luksoze, ylli do të shkojë në ishullin që nuk shkon dot çdokush por vetëm miliarderët

featured

Shakira po shijon pushimet me dy fëmijët e saj në ishujt mahnitës Turk dhe Caicos përpara zhvendosjes së saj në Miami.

Shakira shijon një pushim të zhytur në diell në Turk dhe Caicos me djemtë e saj Milan dhe Sasha përpara lëvizjes së tyre në Miami – pas ndarjes nga Gerard Pique

Këngëtarja, 46 vjeçe, u largua nga Barcelona me djemtë Milan, dhjetë vjeç dhe Sasha, tetë, javën e kaluar pas ndarjes nga  Gerard Pique .

Shtypi spanjoll raportoi se Shakira zgjodhi ‘një vend idilik dhe të largët’ për t’u çlodhur pas ndarjes dramatike dhe dëbimit nga shtëpia nga ish-vjehrri i saj.

Fëmijët e saj do të nisin shkollën në një shkollë të njohur private në Miami të martën. Shtëpia e re e Shakirës do të jetë një rezidencë prej 14 milionë paundwsh në zonën magjepsëse të plazhit të qytetit, të cilën artistja e bleu në vitin 2001.

Por ekspertët e Shakira-s, Lorena Vasquez dhe Laura Fa, të cilët zbuluan vendndodhjen sekrete të pushimeve të Shakira-s, gjithashtu raportuan se ajo po planifikon të zhvendoset në Indian Creek prej 300 hektarësh në kontenë verilindore të Miami-Dade, në mënyrë që ajo dhe fëmijët e saj të gëzojnë më shumë privatësi.

Ishulli është i aksesueshëm vetëm nga një urë e mbyllur me dy korsi dhe ju duhet të jeni banor ose të keni emrin tuaj në një listë të verifikuar vizitorësh që të mund të kaloni rojet e sigurisë.

Trembëdhjetë oficerë policie me kohë të plotë sigurojnë ishullin nga toka dhe deti.

Ish-mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, pritet të bëjë vizitën e tij të parë në Miami në fund të këtij muaji, si pjesë e marrëveshjes për kujdestarinë e fëmijës, që ata ranë dakord në një gjykatë në Barcelonë në dhjetor. Ai mund të kalojë 10 ditë në muaj me Milanin dhe Sashën.

Shakira, ndarja e së cilës nga Pique u konfirmua majin e kaluar pas një lidhjeje që zgjati 11 vjet, u fotografua duke u larguar nga Barcelona fundjavën e kaluar me fëmijët e saj.