Albin Kurti i lumtur me fitoren e “shqiponjave”: Me Plis për Paris!

featured

Ekipi shqiptar, Bad News Eagles ka fituar dje ndaj ekipit të dytë më të mirë në botë, FaZe Clan dhe ka siguruar kualifikimin në Major të CS:GO.

Ky është kualifikimi i radhës i ekipit shqiptar në kompeticionin më të madh në botë, shkruan GazetaBlic Sport.

bNE fitoi ndaj FaZe Clan me rezultatin 2-0 për t’u kualifikuar tutje në Majorin e Parisit që luhet në muajin maj në Francë.

Në lidhje me fitoren e djemëve shqiptarë ka reaguar edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili duket i lumtur me këtë fitore të “shqiponjave”.

“Bad News Eagles përsëri pjesë e Majorit. Sonte ata mposhtën ekipin e dytë më të mirë në botë. Tashmë të gjitha shtetet me ekipet e tyre i njohin djemtë tanë. Jam i lumtur për potencialin e rinisë sonë. Shumë suksese e përpara për fitore të reja”, shkruan Kurti.

/GazetaBlic Sport

Albin Kurti i lumtur me fitoren e “shqiponjave”: Me Plis për Paris!