featured

Xbox Game Pass nuk do të ketë disa prej lojërave më të pëlqyera gjatë muajit Prill

Microsoft bëri raportin e përhershëm ku tregohen lojërat që nuk do të funksionojnë më në Xbox Game Pass dhe për muajin prill janë përzgjedhur 7 lojëra. Data finale ku lojërat do të dalin jashtë funksionit do të jetë 15 Prilli, por mund të ketë mundësi shtyrjeje.

Microsoft krijoi një ndër konsolet më të pëlqyer siç ishte ai i Quantum Break, por të gjithëve iu bie në sy fakti që kjo lojë nuk do të dalë jashtë përdorimit pavarësisht se ajo qëndron në listën e lojërave që do të hiqen së shpejti nga Xbox Game.

Lista e lojërave që do të dalin jashtë funksioni:

  • Life is Strange
  • Moonglow Bay
  • Panzer Corps II
  • Rainbow Six Extraction
  • The Dungeon of Naheulbeuk
  • The Long Dark
  • The Riftbreaker

Shumë persona të pasionuar pas lojërave kompjuterike krijonin një llogari në Xbox Game Pass dhe përfitonin rreth 20% ulje në çmimet e tyre. Këto lojëra që dalin jashtë funksionit bëjnë që disa përdorues të mos i kenë më llogaritë e tyre active, gjë që dëmton kompaninë. /GameWorld Albanian

Xbox Game Pass nuk do të ketë disa prej lojërave më të pëlqyera gjatë muajit Prill

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Identifikohu

Identifikohu ose krijo një llogari tani për të përfituar nga privilegjet e Press Online.al - i cili është plotësisht falas!