featured

Ukraina do të eksportojë sërish energji elektrike pas muajsh nën pushtimin rus

Muajin e kaluar, banorët në të gjithë Ukrainën i thanë BBC-së se furnizimet me energji elektrike po bëheshin më të besueshme. “Qyteti është transformuar,” tha Inna Shtanko, një nënë e re në Dnipro. “Më në fund, dritat e rrugëve janë kthyer dhe nuk është më e frikshme të ecësh nëpër rrugët e qytetit”.

Ukraina do të eksportojë sërish energji elektrike pas muajsh nën pushtimin rus

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Identifikohu

Identifikohu ose krijo një llogari tani për të përfituar nga privilegjet e Press Online.al - i cili është plotësisht falas!