featured

Papa i sëmurë, rrufeja godet qytetin, Trump në Gjykatë, protesta/ Përmes fotove: Bota në një javë

Një përzgjedhje e fotografive të fuqishme të lajmeve të marra në mbarë botën këtë javë.

Former US president Donald Trump arrives for his arraignment at Manhattan Criminal Court in New York City on 4 April 2023

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, mbërrin për gjykimin e tij në Gjykatën Penale të Manhattan në Nju Jork. Trump është deklaruar i pafajshëm për 34 akuza për falsifikimin e të dhënave të biznesit, në lidhje me një pagesë të parave të heshtura për ish-yllin porno Stormy Daniels. Kjo do të thotë se ai bëhet ish-presidenti i parë amerikan që akuzohet për një vepër penale.

Udhëtarët kalojnë pranë një statuje të përfunduar pjesërisht të zotit hindu, Lord Hanuman, Kalkuta, Indi, më 5 prill 2023

Udhëtarët kalojnë pranë një statuje të përfunduar pjesërisht të zotit hindu, Lord Hanuman në Kalkata, Indi, pjesë e përgatitjeve për festivalin Hanuman Jayanti.

Një protestues mban një dritare të thyer, duke imituar një të shtënë me armë në ballë, ndërsa studentë nga e gjithë Nashville, SHBA, dolën nga shkollat ​​për të kërkuar ligje më të rrepta për armët në shtet.

Një protestues mban një dritare të thyer në ballë, ndërsa studentët në Nashville, SHBA, dolën nga shkollat ​​dhe u mblodhën në Kapitolin e Shtetit të Tenesit për të kërkuar ligje më të rrepta për armët. Ai pason vdekjen e tre fëmijëve dhe tre të rriturve që u vranë në një të shtëna nga një ish-student në shkollën Covenant në Nashville më 28 mars.

Darya Trepova, e dyshuar për vrasjen e blogerit rus pro-luftës Vladlen Tatarsky, është shoqëruar brenda Gjykatës së Qarkut Basmanny për seancën e saj të paraburgimit në Moskë, Rusi, më 4 prill 2023.

Darya Trepova, e dyshuar për vrasjen e blogerit ushtarak rus Vladlen Tatarsky, është shoqëruar brenda Gjykatës së Qarkut Basmanny për seancën e saj të paraburgimit në Moskë, Rusi. Tatarsky – një mbështetës i zëshëm i luftës në Ukrainë – u vra më 2 prill në një shpërthim në një kafene në Shën Petersburg. Më shumë se 30 persona u plagosën.

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky bën nderimet e tij në një ceremoni të vendosjes së kurorave në Varrin e Ushtarit të Panjohur në Varshavë, Poloni, më 5 prill 2023

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky bën nderimet e tij në një ceremoni të vendosjes së kurorave në Varrin e Ushtarit të Panjohur në Varshavë, gjatë vizitës së tij të parë zyrtare në Poloni që nga fillimi i pushtimit rus të Ukrainës në shkurt 2022.

Nxënësit bëhen gati për të marrë pjesë në festimet për Ditën e 63-të të Pavarësisë së Senegalit në Dakar më 4 Prill 2023

Nxënësit përgatiten të marrin pjesë në festimet për Ditën e 63-të të Pavarësisë së Senegalit në kryeqytetin Dakar.

Rrufeja godet Qendrën Botërore të Tregtisë në Nju Jork, SHBA, më 1 prill 2023

Rrufeja godet një qendër tregtare botërore në Nju Jork, më 1 prill.

Njerëzit ecin nëpër varrezat Diamond Hill në Hong Kong më 5 prill 2023

Njerëzit ecin nëpër varrezat Diamond Hill në Hong Kong teksa nderojnë paraardhësit e tyre gjatë ditës vjetore të pastrimit të varrit, e njohur në vend në Hong Kong si festivali Ching Ming ose Qingming.

Papa Françesku kryeson meshën e Krishtlindjes në Bazilikën e Shën Pjetrit në Vatikan më 6 prill 2023

Papa Françesku kryeson meshën e Krishtlindjes në Bazilikën e Shën Pjetrit në qytetin e Vatikanit të enjten e Madhe. Papa u shtrua në spitalin Gemelli në Romë më 29 prill me vështirësi në frymëmarrje dhe u trajtua për bronkit. Ai doli pas tre ditësh.

Qengja pranverore të porsalindur në fermën Nethermorton në Kolegjin Moreton Morrell në Warwickshire, Angli, më 3 prill 2023

Qengjat pranveror të porsalindur në fermën Nethermorton në Kolegjin Moreton Morrell në Warwickshire, Angli.


Top Channel

Papa i sëmurë, rrufeja godet qytetin, Trump në Gjykatë, protesta/ Përmes fotove: Bota në një javë
Giriş Yap

Press Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!