featured

“Nuk më ka pëlqyer kurrë të luaj telenovela, e kam bërë sepse më kanë paguar mirë”

Telenovela të tilla si Luz María (1998), La Tormenta (2005), El Zorro: la espada y la rosa (2007) dhe Doña Bárbara (2008) e bënë Christian Meier një nga fytyrat më të suksesshme në ekranin e vogël. I tërhequr prej disa vitesh nga melodramat , aktori me origjinë peruane ka befasuar shumë me deklaratat e fundit që ka bërë për të kaluarën e tij si njeri kryesor në telenovela në të cilat ai është i sinqertë si kurrë për këtë fazë të jetës së tij.

“Kurrë nuk më ka pëlqyer të bëj telenovela, asnjëherë, i kam bërë sepse më paguanin shumë mirë, sepse ishte një kohë kur nuk mund të refuzoja më t’i bëja sepse e kuptova që isha në një pozicion shumë të privilegjuar, që shumë njerëz do ta bënin. Dhe përveç kësaj tashmë kisha një familje, kisha tre fëmijë dhe padyshim që duhej të përmbushja detyrimet e mia si baba dhe më pas ishte një top që filloi të rritej”, u shpreh i sinqertë Meier në një intervistë, përcjell portali tv21.tv

Aktori pranoi se performanca e tij më e mirë “ka qenë duke i bërë njerëzit të besojnë se ai ishte një zemërthyes i telenovelave”. “Mendoj se ky ka qenë roli im më i mirë. Kam bërë 20 telenovela dhe ndoshta duhet ta kisha shijuar punën time 3 herë, jo më shumë.”

“Nuk të vjen turp ta thuash këtë?”, pyetet.

“Jo, sepse ishte punë, por gjithashtu nuk ishte faji im që ndonjëherë projektet vinin në tryezë si shumë novatore, ju nise dhe përfundoje si shumë të tjerë, kështu që shumë rrallë bëja diçka origjinale.” tha ai. “Edhe kur bëra El Zorro . Bëra El Zorro duke menduar se do të ishte një serial televiziv për Sony dhe kur firmosa kontratën më thanë ‘nuk do të jetë më serial, tani do të jetë një telenovelë’, por sigurisht që ju jeni tashmë në të”.

Meier, i cili aktualisht është i fokusuar në muzikë, deklaroi se ishte i vendosur të tërhiqej nga telenovela në 2009 pasi luajti në melodramën Telemundo Doña Bárbara .

“Kur mbarova Doña Bárbara thashë ‘Kam mbaruar me këtë, nuk kam dëshirë të bëj më asgjë’, që ishte në vitin 2009. Dhe më pas bëra një përsëri në 2010 për Telemundo dhe më pas bëra katër të tjera, unë bëra një tjetër në 2011 në Kolumbi për Canal Caracol dhe në 2013 e bëra një në Miami. Por tashmë i bëra të gjitha pa dëshirë”, shpjegoi ai. “Problemi është se unë tashmë isha i vendosur të mos i bëja, por mora disa oferta që nuk mund t’i refuzoja, për më tepër, sapo isha divorcuar, kisha shumë shpenzime mbi vete, kisha shumë gjëra,kështu që thashë në rregull, do ta bëj.”. tregoi ai./21Media

“Nuk më ka pëlqyer kurrë të luaj telenovela, e kam bërë sepse më kanë paguar mirë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Identifikohu

Identifikohu ose krijo një llogari tani për të përfituar nga privilegjet e Press Online.al - i cili është plotësisht falas!