featured

Moment tmerri në Rusi/ Makina me familjen brenda “gëllitet” nga një gropë me ujë të nxehtë

Shikuesit panë të tmerruar teksa një makinë me dy fëmijë pasagjerë “u gëlltit” në një gropë të mbushur me ujë të nxehtë valë, në Rusi.

Katër persona thuhet se u plagosën, kur toka u hap në rrugën Drovyanaya, në Shën Petersburg. Pamjet telefonike të filmuara nga dëshmitarë të cilët tregojnë një SUV të bardhë të rrethuar plotësisht nga gropa, e cila ende po lëshonte avull.

The sinkhole could still be seen letting off steam in footage shared by an eyewitness

Sipas raporteve lokale, gropa u shfaq pasi një tub uji i nxehtë u këput dhe shkaktoi rrëzimin e dheut dhe asfaltit poshtë automjetit.

Shoferi dhe djali i tij 10-vjeçar kanë pësuar djegie dhe janë dërguar në spital, ndërsa fëmija tjetër mësohet se ka mbetur i padëmtuar.

 

Mediat lokale thanë se njëri prej tyre u transferua në kujdesin intensiv me djegie që mbuluan mbi 30% të trupit të tij.

Shumë qytete ruse kanë termocentrale gjigante të ngrohjes qendrore që e dërgojnë ujin e mbinxehur në zonat e banimit – por shpërthimet nuk janë të rralla në vend mes infrastrukturës së vjetëruar.

Multiple people were hospitalised after a rescue operation, with one treated for burns covering 30% of their body

Një total prej 31 personeli emergjent dhe 11 njësi të pajisjeve speciale thuhet se po trajtonin operacionin masiv të pastrimit, ndërsa rruga është mbyllur përkohësisht për trafikun.


Top Channel

Moment tmerri në Rusi/ Makina me familjen brenda “gëllitet” nga një gropë me ujë të nxehtë

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Identifikohu

Identifikohu ose krijo një llogari tani për të përfituar nga privilegjet e Press Online.al - i cili është plotësisht falas!