featured

Lufta në Ukrainë/ Dy të plagosur nga shpërthimi eksplozivit në Kharkiv 

Dy persona janë plagosur nga shpërthimi eksplozivëve në rajonin verilindor të Kharkiv.

Në një postim në Telegram , guvernatori i rajonit Oleh Syniehubov tha se një grua 53-vjeçare kishte shkelur një minë kundër personelit ndërsa ishte në një varrezë dhe ishte shtruar në spital.

Përveç kësaj, një burrë kishte mbetur i plagosur rëndë gjatë përpjekjes për të çmontuar një objekt të panjohur në fshatin Slobozhanske.

Guvernatori shtoi se mjekët tani po ofrojnë të gjithë ndihmën e nevojshme për viktimat.

“I bëj thirrje të gjithëve që të jenë shumë të vëmendshëm dhe të kujdesshëm. Mos vizitoni pyjet, fushat, brigjet e rezervuarëve dhe mos shkoni në anë të rrugëve. Përmbahuni nga vizitat e varrezave dhe zonave të tjera që nuk kontrollohen nga xhenierët”, tha zoti Syniehubov.


Top Channel

Lufta në Ukrainë/ Dy të plagosur nga shpërthimi eksplozivit në Kharkiv 
Giriş Yap

Press Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!