I jep avantazhin Tottenham, Son realizon një perlë dhe vendos rekord në Premier League

featured

Tottenham është duke u ndeshur me Brighton në kuadër të raundit të 30-të të Premier League.

“Spurs” morën avantazhin ndaj “pulëbardhave” në minutën e 10’, me Son që realizoi një perlë të vërtetë.

Me golin e realizuar në këtë takim Heung-Min Son vendos një rekord të veçantë. Sulmuesi i Tottenham u bë i pari lojtar aziatik që shënon 100 gola në Premier League.


Top Channel

I jep avantazhin Tottenham, Son realizon një perlë dhe vendos rekord në Premier League